Nie obsługujemy już Twojej obecnej przeglądarki internetowej. Pilnie rekomendujemy przestawienie się na nowoczesną przeglądarkę (np. Safari lub Firefox) w celu zapewnienia dostępu do pełnej funkcjonalności strony internetowej i bezpieczeństwa Twoich danych.
Konto

W czym możemy Ci pomóc?

Smaki z kantonu Ticino na rejsach międzykontynentalnych SWISS od czerwca

Wyłącznie dla gości podróżujących w klasie pierwszej, biznes i ekonomicznej premium SWISS

Od 5 czerwca, w ramach SWISS Taste of Switzerland, nasi goście na rejsach międzykontynentalnych z Zurychu i Genewy będą mogli delektować się specjałami z kantonu Ticino, przygotowanymi przez Federico Palladino, szefa kuchni restauracji Cuntitt w Castel San Pietro.

Federico Palladino jest szefem kuchni i właścicielem Cuntitt od 2020 roku, którą prowadzi z pasją, precyzją i charakterystycznym, nowoczesnym podejściem. Jego kuchnia ma charakter eksperymentalny, jest dokładnie przemyślana i głęboko zakorzeniona w śródziemnomorskich tradycjach kulinarnych. W 2023 r. jego praca została doceniona gwiazdką Michelin i 16 punktami Gault Millau. Cuntitt mieści się w zabytkowej zagrodzie (wł.: masseria) otoczonej winnicami – miejscu, które łączy w sobie tradycję, estetykę i innowacyjność. Dziś Palladino przenosi esencję regionu Ticino na pokład samolotu – na talerze gości SWISS na całym świecie.

W klasie pierwszej SWISS menu otwiera wegetariańskie czekadełko: roladka z bakłażana z suszonymi pomidorami i bazylią. Na przystawkę podawany jest kieliszek kremu z sera Sbrinz, wędzony pstrąg, estragon i kruszonka Bona. Zupa to krem marchewkowo-imbirowy z delikatnie ugotowanym homarem. Jako danie główne goście mają do wyboru grillowanego okonia z dodatkiem yuzu, polentę z młyna w Bruzelli i sałatką z fasoli lub jagnięcinę glazurowaną czarnym czosnkiem, czerwoną papryką z Ticino, rodzynkami sułtańskimi i ziemniaczaną mantecatą. Na zakończenie serwowany jest mus kawowy „Chicco d'Oro” z solonym karmelem, kakaową kruszonką i lodami Fior-di-latte.

W klasie biznes SWISS menu otwiera gotowane skrzydełko wołowe w musztardowym sosie winegret, sałatka z mizuny i wędzona ricotta. Alternatywą jest świeży tatar arbuzowo-pieprzowo-pomidorowy z zupą z zielonego selera. Jako dania główne serwowana jest grillowana pierś przepiórki z terriną ziemniaczaną i szpinakiem na maśle lub pieczony w piecu filet cielęcy z sosem szafranowym, szparagami i rzymskimi gnocchi. Na deser przygotowano delikatną tartę z kremem pistacjowym i malinami.

W klasie ekonomicznej premium SWISS inspiracje Palladino regionem Ticino widoczne są w harmonijnym trzydaniowym menu, w którym wykorzystano regionalne składniki w nowej odsłonie.